Choď na obsah Choď na menu
 


1. ročník atletických pretekov

15. 6. 2011

MORAVANY NAD VÁHOM - Ani dážď neprekazil prvý ročník atletickej súťaže s názvom O Moraviansku venušu, ktorej zrod zažili malí atléti v školskom areáli v Moravanoch nad Váhom. Behali tu chlapci aj dievčatá nižších ročníkov z Piešťan, Moravian nad Váhom a z Banky. Víťazom prvého ročníka sa stalo družstvo zo Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch. Druhý bol domáci tím a bronz si vybojovali atléti z piešťanskej „šererky“.

„Vo štvrtok sa v športovom areáli našej základnej školy uskutočnila atletická súťaž pre žiakov prvých až piatych ročníkov pod názvom O Moraviansku venušu. Súťažilo sa v troch disciplínach. Deti behali na päťdesiat, dvesto a tristo metrov a hádzali aj kriketovou loptičkou,“ informoval nás riaditeľ Základnej školy s materskou školu v Moravanoch nad Váhom, Ján Jankech.  

Pretekov sa zúčastnilo päť základných škôl: ZŠ Mojmírova Piešťany, Cirkevná základná škola M. Goretti Piešťany, ZŠ Scherrera Piešťany, ZŠ s MŠ Banka a ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom.
Víťazom prvého ročníka sa so 213 bodmi stali školáci zo ZŠ Mojmírova Piešťany, pred ZŠ s MŠ Moravany n./V. so 199 bodmi a ZŠ Scherera Piešťany s 95 bodmi.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.